Renegaci


Title
Game Masters
Players

Game Information

Game Description

Jezioro Pary to kraina nieokiełznana, wolna i pełna nieodkrytych jeszcze skarbów i skrywająca jeszcze wiele tajemnic. Jest to w zasadzie zbiór niezależnych od siebie miast-państw, gdzie władca jest ostatecznym i jedynym suwerenem swych ziem, tak długo, jak długo potrafi je utrzymać. A nie jest to zadanie łatwe – po tej krainie wędruje wielu poszukiwaczy przygód, którzy poszukują miejsca dla siebie, kawałka ziemi, na której można osiąść i wziąć we władanie. Granice poszczególnych polis są zatem płynne, a dyplomacja kulejąca.

Poszczególne państewka zostały stworzone lub podbite przez przedstawicieli rozmaitych ras, wiar i organizacji. W tej okolicy krzyżują się najróżniejsze interesy, handel kwitnie bez ustanku, a wiedza i znajomości są prawdziwą potęgą. Mieszkańcy tutejszych polis to ludzie niezwykle niezależni, ceniący sobie swoją wolność i swobodę. Pragną bogactw wygód i wpływów. Jezioro Pary to kraina znana z licznych intryg dlatego często nazywana jest Morzem Księżycowym południa, na cześć krainy gdzie intryga to chleb powszedni.

Samo Jezioro Pary to tak naprawdę słonowodna zatoka Lśniącego Morza. Swój przydomek zawdzięcza podwodnej działalności wulkanicznej, przez którą znad wody często unoszą się kłęby pary. Woda praktycznie zawsze jest ciepła, a nocami unosi się nieprzenikniona mgła. Wody tego morza bogate są w minerały, dzięki którym wodorosty, skorupiaki i ryby rozrastają się do niesłychanych rozmiarów. Temu faktowi zatoka zawdzięcza swój inny przydomek – Spichlerz Mórz. Jak wszystko – tak i to ma swoje wady – obok wspaniałych rozmiarów owoców morza, żyją olbrzymie drapieżniki, dużo większe od swoich kuzynów z innych stron. Największym i najbardziej skrywanym skarbem Jeziora Pary, są rzadkie Zielone Perły – niezwykle cenne znalezisko, które rodzą tamtejsze ostrygi.

Miasto Saralash to największe i w zasadzie jedyne miasto polis rządzonego przez hrabiego Williama Incarnal. Przez ostatnie lata miasto systematycznie zyskiwało na znaczeniu – będąc jednym z większych miast portowych całego regionu szybko wzbogaciło się na handlu i połowie - głównie Zielonych Pereł. Obecnie Saralash uznaje za swój dom prawie 4000 mieszkańców – nie licząc oczywiście licznych odwiedzających, poszukiwaczy przygód, czy wędrownych kupców. Na populację miasta składają się głównie ludzie (około 80%) pozostała część to mieszanka elfów, krasnoludów i innych cywilizowanych ras. Głównym organem władzy jest tutaj Rada Miasta, a porządku pilnuje straż miejsca – dobrze przeszkoleni profesjonaliści, którzy uważają swoją pracę za zaszczyt… przynajmniej większość. Nie oznacza to jednak, że miasto pozbawione jest problemu przestępczości. Jak w każdym dużym mieście, gdzie handel jest głównym źródłem dochodu, tak i tutaj znajduje się gildia złodziei – jej dokładne położenie owiane największą tajemnicą. Większość wolnych strzelców jest skutecznie likwidowana, jednak w tak dużym mieście zawsze znajdzie się kilka tajemniczych indywidualności, skutecznie przechytrzających zarówno gildię jak i straż miejską. Podobno w mieście zadomowiła się jakiś czas temu również gildia zabójców, jednak jak dotąd nikt nie znalazł na to twardego dowodu. W mieście znajduje się sporo tawern, całe masy straganów, sklepów i stoisk ale to, co pierwsze rzuca się w oczy to życie. Miasto tętni życiem, na ulicach wałęsają się ludzie, biegają dzieci, kupcy dokonują targów. Słychać krzyki, śmiech, nierzadko kłótnie. Nocne życie jest bogate – w pewnych dzielnicach. Miejscowi dobrze wiedzą, gdzie nie należy się zapuszczać po zmroku.

W Saralash kryje się wiele niespodzianek i nie wszystkie muszą być przyjemne.

Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2017, vBulletin Solutions, Inc.

Last Database Backup 2017-09-19 09:00:06am local time
Myth-Weavers Status